Wyremontowany posterunek policji w Baranowie Sandomierskim i dwa nowe radiowozy dla policjantów z Baranowa i Nowej Dęby - tak zostali obdarowani policjanci z powiatu tarnobrzeskiego.
Koszty zakupu samochodów poniósł powiat do spółki z policją.
Uroczystemu otwarciu baranowskiego posterunku przewodniczył Stanisław Sekuła, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie, były komendant miejski policji z Tarnobrzega. Nie zabrakło też następcy Stanisława Sekuły w Tarnobrzegu, czyli komendanta Marka Pietrykowskiego oraz samorządowców, wśród których znaleźli się dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Bogdan Mazur, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, wicestarosta Jacek Rożek, burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Wacław Smykla.
Komendant Sekuła podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomyślne zakończenie prac adaptacyjno-budowlanych, za ich wysiłek włożony w realizację tych przedsięwzięć. Dziękował też przedstawicielom władz samorządowych za pomoc i współfinansowanie policyjnych radiowozów dla komisariatu policji w Nowej Dębie i posterunku policji w Baranowie Sandomierskim.
Posterunek policji w Baranowie Sandomierskim otrzymał radiowóz marki Hyundai Tuscon, który kosztował niemal 150 tys. zł. Pojazd wyposażony jest w nawigację GPS, automatyczną skrzynię biegów, posiada napęd na cztery koła o mocy 170 km. Komisariat policji w Nowej Dębie ma od piątku nieoznakowany radiowóz marki Hyundai Kona za kwotę 90 tys. zł. Pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, posiada napęd na cztery koła o mocy 170 km.
Symboliczne klucze do wyremontowanego posterunku, w którym pracuje 6 policjantów, odebrał jego kierownik Robert Stępień. Prace adaptacyjno-budowlane zostały sfinansowane z pieniędzy pochodzących z programu modernizacji policji na lata 2017-2020.