Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dęte urodziny

Gminna Orkiestra Dęta w Baranowie Sandomierskim świętowała trzecie urodziny. Były życzenia, koncert i naturalnie gromkie brawa.

Razem z muzykami ich mały jubileusz świętowali mieszkańcy Baranowa, którzy przyszli do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, by m.in. wysłuchać urodzinowego koncertu. Członkowie orkiestry zagrali dla swoich przyjaciół i rodziny. Widzowie usłyszeli popularne kawałki takie jak „Eye of the tiger” czy „Kwiat jednej nocy”, rytmy rock’n’rollowe, ale także patriotyczne melodie np. „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Nie obyło się bez bisów i gorących oklasków. Spotkanie było także okazją do integracji, rozmów i snucia planów na przyszłość.

Gminna Orkiestra Dęta działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Powstała w 2016 roku z inicjatywy burmistrza Marka Mazura i Rady Miejskiej, która zdecydowała o zakupie instrumentów. W MGOK-u rozpoczęły się intensywne zajęcia dla dzieci, które prowadzili Katarzyna Dereń i Marek Kosior. Wkrótce grupa zaczęła grać coraz lepiej, została też zaproszona do udziału w gminnych uroczystościach. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się zakupić kolejny zestaw instrumentów, a Rada Osiedla w Baranowie Sandomierskim zakupiła koszule i krawaty dla członków orkiestry. Poszerzył się także skład, dołączyli również dorośli muzycy. Obecnie gra w niej ok. 30 osób. Orkiestra występuje na gminnych uroczystościach, jest też zapraszana na gościnne występy do okolicznych miejscowości. Tylko w tym roku m.in. dbała o oprawę dożynek, inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy Święta Niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama