Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jacek Czech z Wielowsi Sportowcem Roku 2019

Pochodzący z Wielowsi paraolimpijczyk Jacek Czech, tegoroczny wicemistrz świata w pływaniu, został wybrany Sportowcem Roku 2019 w pierwszej edycji Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Pływak otrzymał statuetkę im. Sir Ludwiga Guttmanna. W gali plebiscytu wziął udział prezydent Andrzej Duda.

Rok 2019 był czasem dużych sukcesów sportowców zmagających się z niepełnosprawnością. Pierwszej edycji plebiscytu, w którym wybierano najznakomitszych parasportowców, towarzyszyły duże emocje. Jacek Czech został Sportowcem 2019 roku głosami internautów (UKS G8 Bielany Warszawa). Jest on srebrnym medalistą parapływackich mistrzostw świata w Londynie na 50 m stylem grzbietowym.

Podczas gali paraolimpijskiej Jacek Czech nie krył radości z triumfu w plebiscycie i otrzymania statuetki. – Ma ona dla mnie olbrzymią wartość. Będę ją zabierał na spotkania z dziećmi, które zawszę się pytają, ile mam medali. Odpowiadam, że worek, którzy waży 15 lat ciężkiej pracy i tyle samo waży ta statuetka. Dziękuję wszystkim osobom zebranym tutaj na gali, ale także wszystkim sportowcom, którzy walczą z własnymi słabościami na arenach sportowych i też mnie dopingują, żeby się nie poddawać. Jesteście mistrzami! - podkreślał Jacek Czech.

Jacek Czech z Wielowsi Sportowcem Roku 2019   Jacek Czech, paraolimpijczyk z Wielowsi. Archiwum prywatne
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama