Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zbiórka żywności już w weekend

Po raz XVII Caritas Diecezji Sandomierskiej włącza się w ogólnopolską akcję zbiórki żywności pod hasłem "Tak, Pomagam".

Wolontariusze Caritas w odpowiednich strojach i z identyfikatorami będą przeprowadzać zbiórkę w dniach: 6 grudnia (piątek) od 16.00 do 20.00 oraz
7 grudnia (sobota) od 9.00 do 14.00.

Wszyscy, którzy chcą podzielić się z potrzebującymi, mogą składać artykuły z długim terminem przydatności do spożycia i łatwych w przechowywaniu. Wolontariuszom można przekazywać takie produkty jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze, itp.

Na terenie diecezji sandomierskiej zbiórka żywności zostanie przeprowadzona w takich miejscach jak: Sandomierz, Tarnobrzeg, Milczany, Gorzyce, Stalowa Wola, Nisko, Rudnik nad Sanem, Jeżowe, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Chmielów koło Nowej Dęby, Skopanie, Bogoria Staszowska, Staszów, Samborzec, Janów Lubelski i Modliborzyce. Wolontariuszy będzie można spotkać w takich sklepach jak: Biedronka, Tesco, Lewiatan, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Carrefour Market, Kaufland, Spar, Groszek, Mila.

Żywność zebrana w czasie tegorocznej zbiórki zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek bożonarodzeniowych dla najuboższych rodzin z terenu diecezji sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej.

W ubiegłorocznej XVI bożonarodzeniowej zbiórce żywności w całej diecezji sandomierskiej zebrano w sumie 8 241,259 kg żywności i przygotowano z niej 550 paczek. Adwent to czas szczególny, otwórzmy nasze serca i podzielmy się dobrem z osobami ubogimi! Najmniejszy nawet dar to dar serca.

Zbiórka żywności już w weekend   
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama