Nowy numer 44/2020 Archiwum

Startuje Choinka życzeń

- Będzie to trzynasta edycja akcji, ale z pewnością nie pechowa - zauważa z uśmiechem Paweł Gospoś.

Po raz pierwszy „Choinka życzeń” dołączy do dorocznej imprezy - Parady Mikołajów, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 grudnia.

- Bardzo cieszymy się, że możemy uczestniczyć w paradzie. Mamy przygotowane małe niespodzianki dla dzieci, szyte są specjalne stroje, więc z pewnością będziemy widoczni - mówi Paweł Gospoś, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, inicjatora i organizatora „Choinki życzeń”. - Po zakończeniu występów na scenie i przyjeździe korowodu mikołajowego chcemy zaprosić wszystkich do wspólnego pakowania sianka do woreczków, z którym będziemy kwestować już 15 grudnia przed dwoma kościołami - Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Serbinów oraz ojców dominikanów. Tego samego dnia na antenie Radia Leliwa odbędzie się finał licytacji drzewka bożonarodzeniowego, symbolu naszej akcji, która rozpocznie się w piątek 13 grudnia. Obok drzewka będzie można wylicytować kolację z udziałem Mieczysława Szcześniaka, który 9 stycznia wystąpi w kościele na Serbinowie podczas tradycyjnego już koncertu w ramach „Choinki życzeń” oraz fajną gratkę dla miłośników sportu, zwłaszcza boksu - rękawicę Mike’a Tysona z jego autografem. Natomiast cegiełki na koncert pojawią się już w najbliższym czasie.

Trzynastą edycję „Choinki” zakończy jak zawsze wielki bal charytatywny, ale, jak informują organizatorzy, wszystkie wejściówki już się rozeszły, zatem chętni będą musieli poczekać do lutego 2021 roku.

Stowarzyszeniu bardzo zależy na zgromadzeniu jak największej sumy, albowiem w tym roku udało się mu wejść do ogólnopolskiego projektu „Trzymajmy się lokalnie” Fundacji Radia Zet, dzięki któremu kwoty zebranych pieniędzy z obu przedsięwzięć, czyli licytacji na antenie Radia Leliwa oraz z kwesty, zostaną potrojone.

- Jest zatem o co powalczyć i chcielibyśmy zgromadzić we własnym zakresie jak największą sumę - wyjaśnia P. Gospoś. - I tu ukłon w stronę państwa, mieszkańców Tarnobrzega, którzy nigdy nas nie zawiedli, okazując zawsze swoją wielką hojność, by w tym roku uderzyć z podwójną siłą, bo naprawdę warto.

Fundusze zebrane podczas tegorocznej „Choinki życzeń” zostaną przeznaczone na pomoc Dominikowi, Arkowi i Filipowi poprzez zakup niezbędnego sprzętu, dofinansowanie wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne oraz wsparcie uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

Podczas ubiegłorocznej edycji udało się zebrać 80 tysięcy złotych, z których zostało już spożytkowanych 59 tysięcy, przekazanych na dofinansowanie zakupu dwóch wózków inwalidzkich, pionizatora, laptopa, bieżni, organizację dwudniowej wycieczki dla uczniów szkoły specjalnej oraz wyjazdów na przeglądy, konkursy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama