Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Nisko. Nikt nie zasługuje na samotność

Pięcioro uczniów z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej zaangażowało się w projekt "Nikt nie zasługuje na samotność".

Wiktoria Witkowska, Klaudia Siembida, Oliwia Jakubowska, Patrycja Zając i Karolina Szmacińska, wszystkie z klasy o profilu ekonomia i organizacja reklamy 6 grudnia zorganizują św. Mikołaja dla chorych z oddziału dziecięcego Powiatowego Szpitala im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku.

- Dużo czasu poświęciliśmy na poszukanie sponsorów, gdyż nie mieliśmy wystarczająco pieniędzy na zakup prezentów dla kilkanaścioro dzieci z oddziału dziecięcego niżańskiego szpitala. Ponadto zorganizowanie Wigilii także nie jest tanie. Bardzo pomógł nam PSS „Społem” i lokalny gees, którzy wystarali się o prezenty. Chcemy, by każde dziecko je dostało. Prezenty to oczywiście nie wszystko. Pragniemy też z nimi pobyć, porozmawiać, pokolędować i pobawić się. Przygotowałyśmy więc kolorowanki, gry i wspólne zabawy- powiedziała Klaudia Siembida.

18 grudnia natomiast, w stołówce w szkolnym internacie, dziewczęta przygotują Wigilię  dla osób samotnych i starszych.

- Wiemy już o około 40 osobach, ale poprosimy kapłanów, by rozpowszechnili naszą akcję. To samo zrobimy na stronie internetowej. Zależny nam, by w ten dzień nikt nie był samotny. Podczas Wigilii będzie oczywiście poczęstunek, czyli barszcz czerwony z uszkami, pierogi ruskie i krokiety. Oraz wspólne śpiewanie kolęd. Bliskość drugiego człowieka jest ważna dla każdego, więc bardzo nas cieszy to co robimy - dodała Wiktoria Witkowska.

Wolontariuszki zadbały również o odpowiednie stroje.

- Ubrałyśmy się w szmateksie. Paweł Czech, nasz kolega, przebierze się na przykład za św. Mikołaja. Oprócz tego będzie panda, renifer, Myszka Miki, jednorożec i tygrysek. Vitalii Kryvuts, kolega z Ukrainy, który uczy się w naszej szkole, zagra z kolei kolędy. Przygotujemy rzutnik, na którym wyświetlimy słowa - uzupełniła Oliwia Jakubowska. 

Z tak dużego zaangażowania w projekt uczniów i ich opiekunki Katarzyny Przybylskiej cieszy się dyrektor szkoły Wacław Piędel.

- Raduje mnie, iż pokazują, że mają serce otwarte na potrzeby innych: chorych, starszych, samotnych. Tak dużo jest nieszczęść na tym świecie, że nie możemy zachowywać się wobec nich obojętnie. Cel jaki sobie obrały jest wspaniały: św. Mikołaj dla dzieci w szpitalu i Wigilia dla samotnych. Ponadto same postarały się o fundusze i same wszystko zorganizują - podkreślił dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy