Nowy numer 50/2019 Archiwum

Nowi Rycerze Kolumba w Janowie Lubelskim

Siedemnastu mężczyzn wstąpiło w szeregi Rycerzy Kolumba w Janowie Lubelskim.Opiekunem duchowym grupy został ks. Jackiem Zielińskim.

Po kilku spotkaniach organizacyjnych i formacyjnych w Janowie Lubelskim swoją działalność zapoczątkowali Rycerze Kolumba.

W szeregi katolickiej organizacji mężczyzn wstąpiło 17 mężczyzn wraz z ks. kapelanem Jackiem Zielińskim. Aktualnie wszyscy Rycerze ustalili, że będą mieć cykliczne spotkania formacyjne w każdy pierwszy czwartek miesiąca, natomiast w Adwencie podejmą przeprowadzenie akcji charytatywnej dla osób samotnych oraz dla dzieci z biedniejszych rodzin z ternu swojej parafii i całego miasta Janów Lubelski.

W szeregi bractwa nowych rycerzy wprowadzili członkowie Rady Rycerzy Kolumba z Parafii pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli oraz z parafii Tarnobrzega – Serbinów.

Rycerze Kolumba są katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie świadcząc różne dzieła charytatywne. Pierwsza zasada Zakonu to miłosierdzie, które prowadzi do dążenia, by być lepszymi katolikami, lepszymi mężczyznami, lepszymi mężami, lepszymi ojcami, lepszymi opiekunami rodzin, oraz by stać się lepszymi obywatelami naszego kraju. Członkami Rycerzy Kolumba mogą być jedynie mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami pozostającymi w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama