Nowy numer 2/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Prezenty od św. Mikołaja

Jakie prezenty w tym roku przyniesie św. Mikołaj? A co Stalowa Wola powinna otrzymać? Po raz kolejny zdecyduje o tym zwycięzca konkursu, który napisze w liście do świętego biskupa, czego sobie życzy dla miasta.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zaprasza uczniów stalowowolskich szkół podstawowych z klas od 1 do 8 do wzięcia udziału w konkursie „Co miasto Stalowa Wola powinno otrzymać w prezencie od Świętego Mikołaja?”

 A co należy zrobić, by wziąć w nim udział? Każdy z uczestników powinien napisać list do św. Mikołaja, prozą lub wierszem, w którym wskaże jakiego prezentu dla miasta sobie życzy. Objętość pracy nie może przekroczyć jednej strony formatu A4. Do pracy konkursowej należy dołączyć dane personalne (imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, nazwę szkoły i klasy).

- Celem konkursu jest poznanie gatunku literackiego jakim jest list, tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, rozwijanie twórczej aktywności dziecka, jego wyobraźni i umiejętności jasnego wyrażania potrzeb, rozbudzanie poczucia przynależności do zamieszkiwanego miejsca i społeczności lokalnej  - wyjaśniła Katarzyna Tracz z Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

Zwycięzca konkursu, wraz prezydentem miasta, włączy miejską choinkę.
Prace należy składać w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu UM ( pokój nr 39 w budynku  przy ul. Wolności 7) do 2 grudnia 2019 do godziny 15.00.

Informacje o wynikach konkursu i terminie wręczenia nagród zamieszczone zostaną na stronie internetowej: www.stalowawola.pl do 6 grudnia 2019 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama