Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zbydniów. Pomaganie mamy we krwi

Pod takim hasłem przebiegnie tegoroczna zimowa edycja zbiórki krwi w Zbydniowie. Pojawi się też św. Mikołaj.

Krew będzie można oddać 7 grudnia (sobota) w Publicznej Szkole Podstawowej w godzinach od 9 do 13. Akcję przeprowadzi ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi (krwiobus), zaparkowanym przed budynkiem szkoły.

- Ponieważ do akcji przyłączyła się także Fundacja DKMS Polska, jej uczestnicy będą mogli zostać nie tylko krwiodawcami, ale również potencjalnymi dawcami szpiku - powiedział Michał Dziuba, jej organizator.

Zbydniów. Pomaganie mamy we krwi

- W tym samym czasie przeprowadzimy także zbiórkę darów dla 11 podopiecznych z Domu Dziecka w Tarnobrzegu. Będziemy zbierać środki czystości i higieny osobistej, słodycze, owoce. Pojawi się również św. Mikołaj - dodał sołtys Zbydniowa Piotr Bednarz.

Organizatorzy zapewniają gorący posiłek i napoje, opiekę nad dziećmi, słodki upominek oraz wiele innych atrakcje dla krwiodawców i ich rodzin.

Więcej informacji pod numerem telefonu 697-364-572 i  na Facebook'u pod nazwą: ,,Pomaganie mamy we krwi" - zimowa edycja zbiórki krwi w Zbydniowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama