Nowy numer 50/2019 Archiwum

Nisko. Zagospodarują zbiornik

W Urzędzie Gminy i Miasta podpisano umowę dotyczącą zagospodarowania zbiornika retencyjnego w Podwolinie.

Inwestycja będzie wykonana w ramach projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych na terenie gminy i miasta Nisko w obszarze degradacji społecznej, technicznej, gospodarczej i przestrzenno - funkcjonalnej”.

Jej koszt to prawie 12 mln złotych, w tym 5,4 mln złotych to finansowa pomoc z Regionalnego Planu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- W Podwolinie powstanie między innymi kąpielisko z wieżą dla ratownika, molo, będzie budynek gastronomiczno-handlowy, sanitariaty i przebieralnia, wypożyczalnia sprzętu wodnego, parkingi wraz z drogami dojazdowymi (176 miejsc postojowych, w tym 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych), chodniki, most na wyspę, pomosty, kładki, czy widokowa wieża - wylicza burmistrz GiM Niska Waldemar Ślusarczyk.

Utworzona zostanie także strefa aktywności rekreacyjno-sportowej obejmująca boiska do gier zespołowych takich, jak koszykówka czy siatka plażowa. Wybudowany zostanie park linowy dla dzieci i dorosłych, ścianki wspinaczkowe, plac zabaw i zespół torów rowerowych.

Inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec listopada 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama