Nowy numer 50/2019 Archiwum

Rzeszów. Odsłonięcie katyńskiej tablicy

Na tablicy, która umieszczona jest na ścianie garnizonowego kościoła, upamiętniono ośmiu kapelanów z Podkarpacia, ofiar katyńskiej zbrodni, a wśród nich ks. Bronisława Szwed z Rudnika nad Sanem.

W uroczystości, której organizatorem było Stowarzyszenie "Pamięć Kapelanów Katyńskich", wzięły udział rodziny ofiar, poczty sztandarowe wojska, policji i szkół.

Jej głównym punktem była Eucharystia, którą celebrowali między innymi biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzek i biskup senior Kazimierz Górny.

- Tuż po Mszy św. wręczono medale „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”, odśpiewano „Boże, coś Polskę” , a następnie odsłonięto pamiątkową tablicę. Zrobił to bp Józef Guzek wraz z siostrzenicą ks. Andrzeja Niwy, Marią Dubrawską i dowódcą 21. Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Dariuszem Lewandowskim - powiedziała Anita Gietka, reprezentująca rodzinę ks. Bronisława Szwed.

Potem był Apel Pamięci i honorowa salwa oddana przez żołnierzy z Kompani Honorowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Przed tablicą złożono wieńce i i zapalono znicze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama