Nowy numer 50/2019 Archiwum

Nowe władze u franciszkanek

Obradująca w Sandomierzu XV kapituła generalna Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego wybrała nową przełożoną generalną. Została nią siostra Katarzyna Victoria Kwiatkowska.

W skład Zarządu  weszły:

- siostra Urszula Maria Kuźnia – wikaria generalna,

- siostra Jadwiga Daniela Chwałek – radna generalna,

- siostra Marzena Maria Wągrodzka – radna generalna,

- siostra Halina Klara Radczak - radna generalna.

Obrady kapituły potrwają jeszcze do jutra i zakończą się Mszą św. dziękczynną pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Pozostały jeszcze do rozpatrzenia wnioski, jakie wpłynęły z całego zgromadzenia i dotyczą świadectwa życia zakonnego, duchowości, charyzmatu oraz działalności apostolskiej. Kapituła podejmie stosowne uchwały, a nowy zarząd będzie je wprowadzał w życie i realizował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama