Nowy numer 47/2019 Archiwum

Oficerskie szlify

Dwudziestu pięciu podkarpackich terytorialsów odebrało patenty oficerskie.

Była to pierwsza promocja oficerska żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy ukończyli kurs „Agrykola”.

Wręczenie patentów oficerskich odbyło się w Warszawie, a sama promocja na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Nowo mianowani oficerowie złożyli stosowane ślubowanie oficerskie, zaczynające się od słów: „Wierny przysiędze wojskowej, świadom godności oficera Wojska Polskiego, składam Tobie Ojczyzno, uroczyste ślubowanie. Będę Ci służył zawsze, wszędzie i w każdej potrzebie”.

Polska Armia wzbogaciła się o 157 nowych oficerów rezerwy oraz 46 Wojsk Obrony Terytorialnej, w gronie których znalazło się 25 służących w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

Podczas uroczystości wręczenia patentów oficerskich generał dywizji Wiesław Kukuła podkreślał, że z faktem tym wiąże się dodatkowa odpowiedzialność. - Niezależnie od waszego wyboru niech nic was nie zatrzyma. Niech napędzają was wasze talenty, rozwijane kompetencje i ambicje. Pamiętajcie, że bycie oficerem to coś więcej niż styl życia. Ten przywilej już zawsze niech będzie dla was synonimem odpowiedzialności za kraj i podwładnych - zaznaczył gen. dyw. W. Kukuła.

Kurs „Agrykola” jest przeznaczony dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową. Trwa on 13 miesięcy i otwiera bramę do oficerskiej kariery dla terytorialsów. Do tej pory zakończone zostały dwie edycje kursu, obecnie trwa trzecia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama