Nowy numer 47/2019 Archiwum

Bądźmy dalEKOwzroczni

Gorzyce. "Bądźmy dalEKOwzroczni" - pod takim hasłem nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II realizowali projekt, którego celem była zmiana nawyków konsumenckich.

Projekt został nagrodzony grantem w ramach ogólnopolskiego konkursu "Równać Szanse" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Uczestnikami programu "Bądźmy dalEKOwzroczni" było 22 uczniów i uczennic w wieku 13-16 lat, których zadaniem było nie tylko przyswojenie, ale przede wszystkim przekształcenie wiedzy w dobre praktyki.

- Organizowaliśmy wiele wyjazdów, warsztatów i szkoleń, podczas których młodzież uczyła się, w jaki sposób chronić nasz globalny dom, w jaki sposób "produkować" jak najmniej odpadów, które szkodzą środowisku - wyjaśnia Sylwester Kotwica, dyrektor PSP nr 2 w Gorzycach.

Zwieńczeniem projektu była wspólna debata na temat działań proekologicznych podejmowanych przez samorząd, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne.

- Ostatnie lata obfitują w inwestycje proekologiczne realizowane w naszej gminie. Począwszy od docieplania budynków szkół, budowę Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych, rozbudowę kanalizacji, montaż paneli fotowoltaicznych na domkach jednorodzinnych, instalacje paneli fotowoltaicznych na obiektach publicznych, po przebudowę oczyszczalni ścieków - wyliczał Adam Kumor, sekretarz gminy Gorzyce.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ekologiczne gadżety.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama