Nowy numer 42/2020 Archiwum

Rekordowe sumy podczas cmentarnych kwest

Mieszkańcy Sandomierza i Goźlic nie zawiedli w swojej hojności. Podczas kilku dni wolontariusze zebrali dużo więcej środków na ratowanie zabytkowych nagrobków niż w latach ubiegłych.

Podczas sandomierskiej kwesty Społecznego Komitetetu Odnowy Cmentarza Katedralnego wolontariusze przez cztery dni zebrali 20 478 złotych.

Jak poinformował Janusz Sobolewski, prezes komitetu jest to o 32 procent więcej niż w ubiegłym roku i o 20 procent więcej niż w najlepszej dotychczasowej kweście.

W kwestowanie zaangażowali się wolontariusze ze szkół średnich, przedstawiciele władz samorządowych i różnych organizacji społecznych. Kwesta prowadzona była na trzech sandomierskich cmentarzach: katedralnym. świętopawelskim i komunalnym.

Rekord padł także podczas tegorocznej kwesty w Goźlicach. - Zebraliśmy 7 005,08 zł i 5 koron szwedzkich. Bardzo dziękuje wszystkim tym osobom, które w ciągu minionych trzech dni zbierały datki do puszek, a także każdemu, kto choćby symbolicznie wsparł naszą akcję. Gdy tylko pogoda pozwoli, rozpoczniemy prace związane z konserwacją kolejnego zabytkowego nagrobka. W ten sposób uratujemy cząstkę naszej lokalnej historii. Jestem przekonany, że warto, i że trzeba to robić - podkreślał Rafał Staszewski ze Stowarzyszenia „Nasze Dziedzictwo Ossolin”, które organizowało zbiórkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama