Nowy numer 47/2019 Archiwum

Wszystkich Świętych w Stalowej Woli

Stalowa Wola. Mieszkańcy odwiedzają dziś swoich bliskich, znajomych i poległych żołnierzy na cmentarzach komunalnym, parafialnym i wojskowym.

W uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy nie tylko błogosławionych i świętych, ale również wszystkich innych zmarłych, tych, którzy przez swoje życie zasłużyli na wieczność, osiągnęli niebo.

W Polsce tradycyjnie spotykamy się na cmentarzach, modląc się i wspominając tych, którzy tam spoczywają. Wierni uczestniczą też w Eucharystii.

Dzień Wszystkich Świętych to także okres największego w ciągu całego roku ruchu na drogach. Dlatego też policjanci prowadzą akcję „Znicz 2019”, która potrwa do 3 listopada. Funkcjonariusze są szczególnie widoczni przy cmentarzach, kierując ruchem, pilnując porządku i służąc pomocą.

Władze samorządowe Niska i Stalowej Woli uruchomiły na ten czas dodatkowe, bezpłatne i specjalnie oznakowane linie autobusowe, łączące osiedla mieszkaniowe z cmentarzami. W Stalowej Woli są to linie: C1, C2 i C3. O ich kursach informują tablice na przystankach oraz rozkłady jazdy zamieszczone na stronach internetowych urzędów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama