Nowy numer 47/2019 Archiwum

Korowód Świętych w Ulanowie

Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz trzeci.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ułanowie oraz inne chętne dzieciaki z gminy przybrały postać swoich ulubionych świętych. Tak odmienione przeszły wokół miasta w radosnym korowodzie.

Następnie, pod opieką katechety ks. Rafała Kasprzyka i rodziców, dzieci udały się do parafialnego kościoła, aby odmówić ostatni w tym roku "śpiewany" Różaniec. Na koniec słodka niespodzianka - słodycze od kapłanów. 

-  W tym roku mieliśmy też tajemniczego sponsora, który postanowił ufundować nagrodę dla dzieci, które najlepiej przedstawiły danego świętego ubiorem i atrybutami. Była więc św. Faustyna, św. Weronika z wizerunkiem Chrystusa, św. Jerzy z mieczem, św. Maksymilian Kolbe i św. Jakub z muszelkami i kijem pielgrzyma. Pojawiły się dwie św. Matki Teresy i wielu innych, spośród których trudno będzie wyłonić zwycięzcę - powiedziała Anna Pucko, dyrektorka szkoły.

Wyniki konkursu poznamy w poniedziałek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama