Nowy numer 43/2020 Archiwum

Sandomierska Rada Miasta nie sprzeciwiła się propagowaniu LGBT

Podczas sesji Rady Miasta dyskutowano nad przyjęciem sprzeciwu wobec promowania w życiu publicznym ideologii LGBT. Projekt uchwały przygotowany przez radnych z PiS został odrzucony przez większość sandomierskich radnych.

Projekt uchwały sprzeciwiającej się szerzeniu ideologii gender i propagowaniu karty LGBT został przygotowany przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jest on  zgodny ze stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski z marca tego roku o wycofaniu budzących wątpliwości etycznych i prawnych rozwiązań zawartych w tzw. Karcie LGBT.

Marcin Świerkula z PiS wyjaśniał, że intencją autorów uchwały jest ochrona dzieci przed demoralizacją i uwolnienie szkoły od nauczania w myśl ideologii LGBT, w oderwaniu od moralnych podstaw i woli rodziców. To także ochrona rodziny i najważniejszych wartości. Dodał on, że dzięki tej uchwale burmistrz zyska narzędzie prawne i będzie mógł odmówić np. zorganizowania w mieście parady równości.

W uzasadnieniu projektu uchwały napisano, że stanowisko zostało przygotowane w poczuciu odpowiedzialności oraz troski za moralne i duchowe kształtowanie przyszłych pokoleń sandomierzan. Jest ono również stanowczym sprzeciwem wobec działań podejmowanych przez niektórych przedstawicieli  krajowej i samorządowej sceny politycznej ukierunkowanych na wywołanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym, podważanie roli rodziny i wielowiekowego chrześcijańskiego dziedzictwa Polaków, w którym szczególną rolę odegrał Sandomierz.

Sandomierska Rada Miasta nie sprzeciwiła się propagowaniu LGBT   Radni klubu Prawo i Sprawiedliwość. Archiwum prywatne

Podczas debaty M. Świerkula podkreślał, że to stanowisko przede wszystkim jest sygnałem, aby ideologia gender nie przenikała do umysłów Polaków i do systemów edukacji, ponieważ są narzucane z zewnątrz i szkodliwe, podważające ład społeczny - mówił.

Wojciech Czerwiec, przewodniczący Rady Miasta stwierdził, że deklaracja przygotowana przez radnych PiS jest przedwczesna, ponieważ w Sandomierzu w żadnych szkołach nie ma i w najbliższym czasie nie będzie prób wprowadzania Karty LGBT.

W głosowaniu 10 radnych było przeciw przyjęciu stanowiska radnych Prawa i Sprawiedliwości, a 6 głosowało za projektem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama