Nowy numer 47/2019 Archiwum

Pieczone ziemniaki i zabawa

Ulanów. Pieczenie ziemniaka połączone z zabawami zorganizowało dla dzieci Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec wraz z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich.

Piknik odbył się w ramach projektu ,,Turystyczny  Szlak Dobrego Smaku” na placu przy Szkole Podstawowej w Ulanowie.

Do wspólnej zabawy włączyła się dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami, Gminne Centrum Kultury w Ulanowie oraz rodzice. Oczekując na pieczonego ziemniaka, dzieci próbowały dań przygotowanych przez ponad trzydzieści gospodyń. 

- Piknik to nie tylko dobra strawa, ale również wspaniała zabawa. Nauczyciele przygotowali więc wiele atrakcyjnych zawodów, w tym bieg w workach, rzucanie kółkiem do celu czy przeciąganie liny. Do wszystkich konkurencji przygrywała muzyka, o co zadbało GCK - powiedział Wacław Piędel, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Ulanów.

Były też nagrody ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec, Partnerstwo dla Rozwoju Obszarów Wiejskich „ Ekonomika - Nauka - Tradycja” oraz Lokalną Grupę Działania z Mielca. 

Piknik zakończył się oczywiście konsumpcją pieczonych ziemniaków  i kiełbasek z rożna. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama