Nowy numer 47/2019 Archiwum

Powiat w areszcie

Nisko. Niżański powiat przejął budynek po byłym areszcie śledczym.

Areszt został wprawdzie zlikwidowany już w marciu 2018 roku, lecz Skarb Państwa przekazał go, wraz z gruntem, w zarządzanie staroście niżańskiemu dopiero teraz.

-  W przyszłym roku, po zapewnieniu odpowiednich funduszy w budżecie powiatu niżańskiego, zlecimy opracowanie dokumentacji pozwalającej na adaptację budynku do naszych potrzeb - powiedział Robert Bednarz, starosta niżański.

Z pewnością przeniosą się tam urzędy starostwa, które obecnie rozlokowane są w trzech budynkach położonych w różnych częściach miasta.

- Poprawi to funkcjonowanie starostwa, a tym samym usprawni mieszkańcom załatwianie urzędowych spraw. Zmiana ta wymaga jednak znacznych nakładów finansowych, których powiat sam nie byłby w stanie pokryć. Będziemy więc poszukiwać programów umożliwiających nam dofinansowanie tego przedsięwzięcia - dodał  starosta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama