Nowy numer 47/2019 Archiwum

Album o Rozwadowie

Stalowa Wola. Muzeum Regionalne zaprasza na promocję albumu pt. "Z piórem i obiektywem - przez dzieje miasta Rozwadowa".

Na album składają się fotografie pochodzące głównie ze zbioru Karola Karbarza - młodego rozwadowianina, uzupełnione zdjęciami użyczonymi przez prywatne osoby oraz wybranymi z archiwum Muzeum Regionalnego. Do tego teksty Marka Wiatrowicza, opisujące zaprezentowane miejsca, ludzi i wydarzenia.

- Rozwadów zawsze miał charakter międzynarodowy. Znaczną część jego mieszkańców stanowiła ludność pochodzenia żydowskiego, z różnych krain pochodzili prawnicy, książęcy oficjaliści, nauczyciele, kupcy, bracia kapucyni. Na jego rangę wpływały urzędy powiatowe, sąd, szkoły, czy ważna stacja kolejowa. Nieuchronne zmiany dziejowe dotykające każdego miejsca, odmieniają często jego wizerunek, lecz Rozwadów ze wszech miar zasługuje na przypominanie i dokumentowanie swojej historii - pokreślił Marek Wiatrowicz.

Promocja albumu odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli 27 października o 16.30. O godz. 14 tego samego dnia przewidziana jest wycieczka po Rozwadowie zatytułowana „W poszukiwaniu wojennych śladów”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama