Nowy numer 43/2020 Archiwum

Album o Rozwadowie

Stalowa Wola. Muzeum Regionalne zaprasza na promocję albumu pt. "Z piórem i obiektywem - przez dzieje miasta Rozwadowa".

Na album składają się fotografie pochodzące głównie ze zbioru Karola Karbarza - młodego rozwadowianina, uzupełnione zdjęciami użyczonymi przez prywatne osoby oraz wybranymi z archiwum Muzeum Regionalnego. Do tego teksty Marka Wiatrowicza, opisujące zaprezentowane miejsca, ludzi i wydarzenia.

- Rozwadów zawsze miał charakter międzynarodowy. Znaczną część jego mieszkańców stanowiła ludność pochodzenia żydowskiego, z różnych krain pochodzili prawnicy, książęcy oficjaliści, nauczyciele, kupcy, bracia kapucyni. Na jego rangę wpływały urzędy powiatowe, sąd, szkoły, czy ważna stacja kolejowa. Nieuchronne zmiany dziejowe dotykające każdego miejsca, odmieniają często jego wizerunek, lecz Rozwadów ze wszech miar zasługuje na przypominanie i dokumentowanie swojej historii - pokreślił Marek Wiatrowicz.

Promocja albumu odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli 27 października o 16.30. O godz. 14 tego samego dnia przewidziana jest wycieczka po Rozwadowie zatytułowana „W poszukiwaniu wojennych śladów”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama