Nowy numer 08/2024 Archiwum

Tarnobrzeskie liceum w gronie nagrodzonych

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu znalazło się w gronie sześciu placówek nagrodzonych w konkursie European Language Label.

Konkurs, zorganizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, skierowany był do nauczycieli języków obcych i instytucji edukacyjnych zajmujących się kształceniem językowym.

Tarnobrzeska szkoła została nagrodzona na projekt „Witnesses of the Second World War”, którego koordynatorem był Adam Stępiński, nauczyciel języka angielskiego.

W nagrodę młodzież z liceum, a szczególnie uczniowie biorący udział w projekcie mogli skorzystać z zajęć w Mobilnym Centrum Edukacyjnym, które specjalnie dla nich przyjechało do Tarnobrzega.

- Nasz projekt „Świadkowie II wojny światowej”, zgłoszony do programu Erasmus+, realizowaliśmy przez trzy lata. Konkurs, w którym startowaliśmy, zakładał wysoką jakość kształcenia językowego, a nasze działania miały być przykładem dobrej praktyki nauczania języków obcych. I to kryterium było przede wszystkim brane pod uwagę przez jury konkursu - wyjaśniał Adam Stępiński. - Uważam, że nagroda jest fantastyczna, uczniowie bowiem mają możliwość w sposób praktyczny poznać i wypróbować nowoczesne technologie, służące także do nauki, rozwijają umiejętności kodowania, programowania, a przy tym doskonale się bawią.

Tarnobrzeskie liceum w gronie nagrodzonych   Szczęśliwy koordynator projektu - Adam Stępiński. Marta Woynarowska /Foto Gość

Z zajęć udostępnionych w Mobilnym Centrum Edukacji skorzystało dzisiaj ponad stu uczniów tarnobrzeskiego liceum.

- Program, będący nagrodą w konkursie, którym przybyliśmy do Tarnobrzega obejmuje m.in. szkolenia dla nauczycieli z wykorzystania nowych technologii w pracy edukacyjnej oraz ćwiczenia dla uczniów. Są roboty, fotony, ozoboty, okulusy, okulary viar. Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem tablicy i stołów interaktywnych - wyliczała Elżbieta Grymuza, koordynatorka konkursu z ramienia FRSE.

Mobilne centrum odwiedził także prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, próbując swoich sił w starciu z nowoczesnymi technologiami.

Tarnobrzeskie liceum w gronie nagrodzonych   Pan prezydent próbujący swych sił w nowoczesnych technologiach. Marta Woynarowska /Foto Gość

Przedstawiciele LO im. Mikołaja Kopernika, reprezentujący grupę uczestniczącą w projekcie, odebrali nagrodę i statuetkę podczas II Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji, który odbył się 18 września br., w Warszawa na PGE Narodowym.

Konkurs European Language Label został zainicjowany przed 20 laty przez Komisję Europejską. W Polsce po raz pierwszy został zorganizowany w 2002 roku, a jury konkursowe nagrodziło na przestrzeni owych 17 lat 324 projekty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy