Nowy numer 47/2019 Archiwum

Requiem w klimontowskim klasztorze

W sobotę 9 listopada o 19.00 w klasztorze podominikańskim w Klimontowie odbędzie się pod patronatem bp Krzysztofa Nitkiewicza koncert "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta.

W całej wielowiekowej historii muzyki trudno o dzieło, które niezmiennie fascynując kolejne pokolenia melomanów i muzyków, wzbudza jednocześnie tyle wyjątkowych emocji.

Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta jest ostatnim dziełem wybitnego muzyka i kompozytora. Mozart rozpoczął pracę nad tym utworem jesienią 1791 roku. Niestety zapadł na ciężką i gwałtowną chorobę. Mimo tego kontynuował pracę. Dnia 4 grudnia odbyła się próba śpiewana Requiem, podczas której Mozart wybuchnął płaczem. Umarł tej samej nocy, nie dokończywszy swego wybitnego dzieła.

Wersja skompletowana przez uczniów Mozarta do dziś pozostaje najczęściej prezentowaną formą dzieła, którą będzie można usłyszeć w wykonaniu krakowskiego Chóru „Kanon” oraz orkiestry radiowej pod dyrekcją Ryszarda Źróbka.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednakże po wcześniejszej rejestracji na adres e-mail: requiemwklasztorze@gmail.com. Po koncercie odbędzie się kwesta na rzecz remontu tamtejszej świątyni oraz budynków klasztornych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama