Nowy numer 47/2019 Archiwum

Międzynarodowa pompa w Sielcu

Ochotnicza Straż Pożarna tarnobrzeskiego osiedla Sielec otrzymała nową pompę o wydajności 5 tysięcy litrów na minutę.

Od 1997 roku mieszkańcy osiedla Sielca apelowali o zakupu pompy dużej wydajności.

Potrzeba wynikała z konieczności przepompowania wody z zalewanych posesji oraz pól uprawnych w momencie zamknięcia się śluzy na Wiśle.

Władze Tarnobrzega dostrzegając problem zaplanowały dofinansowanie 30 tysięcy złotych w tegorocznym budżecie na zakup pompy.

Prezydent miasta po analizie spływu wody do śluzy w Sielcu, która wykazała zagrożenie dla mieszkańców osiedli: Wielowieś, Sobów, Podłęże, Dzików i Zakrzów, a także dla inwestorów z parku technologicznego w Zakrzowie uznał zakup za konieczny.

Pompa jest już na wyposażeniu strażaków ochotników z Sielca gotowa do działań zaś druhowie z miejscowej OSP przeszli szkolenie w zakresie jej obsługi. Koszt pompy to 100 tysięcy złotych, a jej zakup został sfinansowany z pieniędzy pochodzących z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gminy Tarnobrzeg, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Pompa jest produkcji włoskiej, silnik napędzający o mocy 29 KM (diesel) produkcji niemieckiej, całość osadzona przez firmę polską na przyczepie produkcji polskiej. Sprzęt posiada certyfikat CNBOP-PIB.

Pompa służy do przepompowywania wody zanieczyszczonej (zanieczyszczenia wielkości nawet 50 mm). Wyposażona jest w linię ssawną 3x10 metrów, wysokość podnoszenia 34,4 metra, węże oraz sprzęt niezbędny do działań związanych z podtopieniami i powodzią a nawet ratowaniem ludzi tonących. Sprzęt znajduje się na przyczepie mobilnej dlatego może być, w razie potrzeby, użyty w innych zagrożonych miejscowościach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama