Nowy numer 08/2024 Archiwum

Dwunastu młodych zdolnych

Dwunastu uczniów z czterech szkół w powiecie tarnobrzeskim zostało stypendystami starosty.

Władze powiatu doceniły zdolność, pracowitość, ambicję oraz odważne plany na przyszłość, jakimi wyróżniają się: Katarzyna Brzuszek, Martyna Pasek i Norbert Tłusty z nowodębskiego Zespołu Szkół nr 1,  Maciej Misiak, Przemysław Ragan i Monika Ślęzak - uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie,  Nikita Bailiuk, Gabriela Frańczak i Wanesa Bułduś  z Zespołu Szkół w Gorzycach,  oraz Katarzyna Fila, Sylwester Jugo i Karol Biernat - uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie.

Wszyscy stypendyści będą co miesiąc otrzymywać 100 zł. Jak podkreślał starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, pieniądze te są nie tylko nagrodą, ale też mobilizacją do tego, by dalej rozwijali swoje pasje oraz reprezentowali swoje szkoły podczas konkursów i olimpiad.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w siedzibie starostwa powiatowego z udziałem zarządu powiatu i przedstawiciela Kuratorium Oświaty.

- Bardzo się cieszę, że są z Wami dyrektorzy szkół, którzy są współautorami waszych sukcesów - mówił starosta Jerzy Sudoł. - Byłoby ideałem, gdyby byli z wami też rodzice, bo oni też odgrywają znaczącą rolę w waszej edukacji.

Gratulacje nagrodzonym złożyła również przewodnicząca rady powiatu Krystyna Rusin. - Zdobywając wiedzę, zdobywajcie też mądrość życiową. W tych poszukiwaniach dróg życiowych niech nie zabraknie wam poszukiwania dobra i piękna - życzyła stypendystom Krystyna Rusin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy