Nowy numer 47/2019 Archiwum

Diecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących

Stalowa Wola. Niesłyszący pielgrzymi spotkali się w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli - Rozwadowie.

We Mszy św. miganej, której przewodniczył ks. Piotr Grabowski, uczestniczyli głusi z ośrodków duszpasterskich z Sandomierza, Stalowej Woli, Tarnobrzega i Rudnika nad Sanem.

- Dzisiejsza pielgrzymka do Matki Bożej jest okazją, aby podziękować za to wszystko, co otrzymaliśmy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej - podkreślił w homilii ks. Stanisław Gurba, diecezjalny duszpasterz niesłyszących.

Po Eucharystii głusi modlili się przed cudownym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej.

Druga część spotkania to wspólne grillowanie i zabawy integracyjne prowadzone przez siostry zakonne z Rudnika nad Sanem. Jubileuszowym tortem częstowali Lilianna i Jacek, którzy świętowali 40 lat życia małżeńskiego i wspominali swój ślub w kościele św. Józefa w Sandomierzu, który błogosławił ks. infułat Czesław Wala, ówczesny duszpasterz głuchych. Swoje święto miał także Oliwier, który obchodził  8 urodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama