Nowy numer 44/2020 Archiwum

Stalowowolska Paczka Pomocy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli po raz drugi organizuje akcję pt. "Stalowowolska Paczka Pomocy". Tym razem objęto nią zostaną nie tylko osoby starsze, ale także niepełnosprawne.

-Ta charytatywna akcja jest organizowana na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych, dwóch grup wymagających w naszym mieście szczególnej troski. Obejmiemy nią zwłaszcza te osoby, które są w trudnej sytuacji materialnej i niepełnosprawne w stopniu znacznym i umiarkowanym - powiedział dyrektor MOSP w Stalowej Woli Piotr Pierścionek.

Podczas akcji zbierane będą między innymi artykuły spożywcze, w tym kawa, kakao, herbata, miód czy dżem oraz chemiczne, jak płyny do zmywania, proszki do prania, papier toaletowy, ręczniki papierowe. Wolontariusze nie będą przyjmować artykułów łatwo się psujących oraz pieniędzy.

Dary, od 14 października do 20 listopada, zbierane są w szkołach, przedszkolach, uczelniach oraz instytucjach użyteczności publicznej. Następnie pracownicy ośrodka przygotują z nich świąteczne paczki i z nimi, przed świętami Bożego Narodzenia, odwiedzą potrzebujących. Każda z paczek opatrzona zostanie logo akcji i dołączona do niej będzie świąteczna kartka wykonana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniów oraz przedszkolaków.

- Chcemy, aby taka akcja odbywała się co roku przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, ale także w sytuacjach nagłych, kryzysowych, związanych na przykład klęskami żywiołowymi. W przyszłym roku chcemy ją poszerzyć o inne osoby - zapewnia Małgorzata Gotfryd z MOPS w Stalowej Woli.

W ubiegłym roku, podczas pierwszej Stalowowolskiej Paczki Pomocy, wsparto seniorów w wieku 60+, będących w trudnej sytuacji finansowej.

- Zebraliśmy wówczas 5 283 produktów spożywczych i 3 807 środków chemicznych, z których przygotowane zostały 214 paczki dla 203 osób. Dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy oraz licznych instytucji udało się dostarczyć paczki świąteczne do każdego seniora jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - dodała pani Małgorzata.

Współorganizatorami akcji, która ma swoje logo w postaci kwadratu z barwami miasta, są Maria Piekarz i Agnieszka Żymek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama