GN 42/2019 Archiwum

Podsumowali dwa projekty

Stalowa Wola. Na Osiedlu Fabrycznym podsumowano realizację dwóch społecznych projektów.

Spotkanie zorganizował  Zespół ds. Organizowania Społeczności Lokalnej, działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

- Projekty zmieniły wygląd osiedla, w tym szczególnie bloku przy ul. 1 Sierpnia 22. Do tej pory teren przy bloku był zdewastowany i zaniedbany. Ogrodzenie było wyłamane, a resztki zieleni pod  oknami trudno było nazwać ogródkiem. Miejsce, które jeszcze do niedawna odstraszało swoim wyglądem dziś jest powodem do dumy - powiedziała Agnieszka Chruściel, koordynator obu projektów z ramienia MOPS.

Kiedy w lutym tego roku Fundacja Banku Ochrony Środowiska ogłosiła konkurs grantowy „Zielona ławeczka”, grupa mieszkańców z Osiedla Fabrycznego zadeklarowała gotowość do podjęcia wyzwania i przygotowania projektu. Powołano więc sąsiedzki zespół, w skład którego weszło 10 mieszkańców. Grupa ta, we współpracy z Zespołem ds. Organizowania Społeczności Lokalnej, przygotowała projekt aranżacji zdewastowanego terenu. Istotnym jego elementem było umiejscowienie ławeczki, a także zaplanowane miejsce na domki dla motyli. 

- W czerwcu sąsiedzki projekt „Motylowa przestań” znalazł się w gronie 17 laureatów ogólnopolskiego konkursu. Od czerwca do września mieszkańcy wysprzątali teren, ogrodzili ogródki, zasadzili trawę, krzewy i kwiaty, stworzyli miejsce przyjazne dla motyli. Pomocą służyli też uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz pracownicy Zakładu Administracji Budynków  - dodała pani Agnieszka.

Uzupełnieniem „Motylowej Przystani” był projekt „MuraLove Miasto”, który został zrealizowany przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społeczne „Spectrum” w partnerstwie z MOPS. Dzięki pozyskanym funduszom nowy wygląd uzyskała jedna ze ścian garażu znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie bloku przy ul. 1 Sierpnia 22.  

                                        

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama