Nowy numer 41/2019 Archiwum

Słowno-muzycznie o Moniuszce

W ramach trwających Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przygotowali program o kompozytorze i jego twórczości.

W związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą urodzin tego wielkiego kompozytora jako szkoła muzyczna włączyliśmy się w dni kultury chrześcijańskiej odbywające się w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzez przygotowanie muzycznego wydarzenia opowiadającego o bogatym życiu artysty oraz jego wspaniałej twórczości - mówiła dyrektor szkoły Ewa Jurkowska-Siwiec.

Muzyczny spektakl został zatytułowany „Stanisław Moniuszko i jego twórczość”. Na to wydarzenie Na to muzyczne wydarzenie przybyli wraz z nauczycielami uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 ,Katolickiego Zespołu Edukacyjnego i LO nr II im J. Chreptowicza w Ostrowcu Św. Wszystkich zebranych przywitała serdecznie dyrektor szkoły Ewa Jurkowska-Siwiec.

Bogatą biografię kompozytora w ciekawy sposób przybliżyła Magdalena Pałgan ( klasa skrzypiec). Przybyli goście mogli posłuchac fragmentów oper i obejrzeć zdjęcia z przedstawień. Przed publicznością wystąpili : Olaf Jurkowski, Marta Klepacz, Julia Tłuczkiewicz, Martyna Cieśla, trio w składzie: Jan Czuba, Piotr Jakubowski i Michał Sienniak, chór „Świętokrzyskie Bemolki” pod dyrekcją Ewy Jurkowskiej-Siwiec, a także Anna Chajska, Barbara Wójcik i Anna Baran. Nad projekcją czuwał pan Dariusz Wróbel (klasa gitary)

Nad sprawnym przebiegiem audycji czuwali Anna Baran (klasa fortepianu) i Szymon Pater ( klasa perkusji).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL