Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rycerski okrągły stół w Jadachach

Powstała nowa parafialna grupa Rycerzy Kolumba. Utworzyli Okrągły Stół przy parafii w Jadachach.

Po czasie przygotowań i formacji wstępnej dziesięciu mężczyzn z parafii w Jadachach zostało włączonych podczas specjalnej ceremonii do Rycerzy Kolumba. Uroczystość poprzedziła modlitwa różańcowa i Msza św. koncelebrowana przez ks. Mieczysława Wolanina i ks. Jana Niemca, proboszcza parafii.

- W szeregi Rycerzy Kolumba może wstąpić każdy pod trzema warunkami: mężczyzna, pełnoletni i praktykujący katolik - podkreśla Krzysztof Zuba, sekretarz stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.

Rycerze Kolumba powstali w 29 marca 1882 roku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy ks. Michaela McGivneya. Ta katolicka organizacja ma obecnie ponad 12 000 rad i ponad 2 mln członków m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku, Portoryko, Republice Dominikańskiej, Panamie, Gwatemali, na Filipinach, Bahamach oraz w Polsce. Swoją działalność opierają na 4 filarach: miłosierdzie, braterstwo, jedność i patriotyzm. W diecezji sandomierskiej zainaugurowali działalność w 2010 roku i działają już 14 parafiach.

- Obecność grupy uformowanych i prężnie działających mężczyzn jest niezwykle pomocna w duszpasterzowaniu na parafii. Ich postawa świadectwa podczas różnych uroczystości jest budująca dla innych, szczególnie w tym czasie gdy możemy mównic o pewnym kryzysie tożsamości mężczyzny i ojca we współczesnym społeczeństwie - podkreśla T. Wawrzkowicz, delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL