Stalowa Wola. Trumna ze szczątkami kpt. Tadeusza Gajdy ps. "Tarzan" wystawiona została w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli-Rozwadowie.
Wartę przy niej zaciągnęli między innymi członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Zakłady Południowe”, harcerze, policjanci i strażacy.
Patriotyczny zaś montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z PSP nr 11 im. Szarych Szeregów oraz z SSP nr 1 im. Armii Krajowej.
Tadeusz Gajda ps. „Tarzan” to żołnierz podziemia niepodległościowego, dowódca oddziału partyzanckiego Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na Rzeszowszczyźnie. Urodził się 15 lutego 1924 r. w Charzewicach (obecnie dzielnica Stalowej Woli). Ukończył szkołę powszechną i trzy klasy w Państwowym Gimnazjum im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. W 1941 r. wstąpił do Narodowej Organizacji Wojskowej w Nisku. Od września 1944 r. poszukiwany był przez NKWD i Urząd Bezpieczeństwa. By uniknąć aresztowania zgłosił się do służby w Ludowym Wojsku Polskim. Przydzielono go do X Sudeckiej Dywizji Piechoty, skąd zdezerterował i powrócił do Niska.
Na polecenie „Ojca Jana” Tadeusz Gajda sformował oddział leśny. Do końca czerwca 1945 r. miał pod swoją komendą prawie 50 żołnierzy. Oddział „Tarzana” ochraniał ludność wiejską przed samowolą władzy komunistycznej, rozbrajał posterunki Milicji Obywatelskiej.
Aresztowany 7 sierpnia 1946 r. przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa, wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego w Krakowie Tadeusz Gajda skazany został na karę śmierci. Wyrok wykonano 14 października 1946 r. w więzieniu przy ulicy Montelupich w Krakowie.
Tadeusza Gajdę pochowano potajemnie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Sąd Wojewódzki w Tarnowie 8 listopada 1991 r. unieważnił wyrok. „Tarzan” został zrehabilitowany za działalność na rzecz niepodległego państwa polskiego. Jego szczątki zostały odnalezione w wyniku prac ekshumacyjnych w
Jutro w Stalowej Woli o godz. 12 w parafii Matki Bożej Szkaplerznej odbędą się uroczystości pogrzebowe Tadeusza Gajdy „Tarzana”.