GN 42/2019 Archiwum

Ze św. Ojcem Pio u Pani Jasnogórskiej

Częstochowa-Sandomierz. Ponadstuosobowa Grupa Modlitwy Ojca Pio wróciła z Częstochowy.

Grupie, która uczestniczyła w ogólnopolskim nocnym czuwaniu GMOP na Jasnej Górze (przebiegało ono pod hasłem „Czyścimy czyściec” ), przewodzili diecezjalny moderator ks. Leszek Biłas i Marek Spasiuk, diecezjalny animator Grup Modlitwy Ojca Pio sandomierskiej diecezji.

Wspólnotowa Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, Eucharystia, katecheza o medytacji, Różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego stanowiły trzon tego modlitewnego spotkania.

- Św. Ojciec Pio mówił, że powinniśmy zawsze modlić się za zmarłych, ponieważ dla Pana Boga nie ma przeszłości, ani przyszłości, lecz wszystko jest otoczone teraźniejszością. W sposób heroiczny, poprzez cierpienie i miłość, pragnął wysługiwać niebo i skracać męki czyśćcowe duszom, których nigdy wcześniej nie znał lub które go o to prosiły w czasie niezwykłych i często spektakularnych odwiedzin. Był bowiem świadom ogromu cierpień i mąk, jakie muszą znosić dusze czyśćcowe. Każdy z nas musi umrzeć i każdy z nas przed Bogiem zda relację ze swego życia, a jeżeli nie zdążymy dobrze się przygotować na spotkanie z Panem? Ojciec Pio uczy nas, byśmy pamiętali o duszach w czyśćcu, bo choć one nas nie odwiedzają, by prosić o pomoc, to jednak jej od nas potrzebują. Bądźmy więc wsparciem i pomagajmy im skrócić czas oczekiwania na niebo - powiedział ks. Leszek Biłas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama