Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dzień otwarty w Sądzie Biskupim

Z inicjatywy bp. Krzysztofa Nitkiewicza w sobotę, 12 października, od 9.00 do 13.30 będzie można skorzystać z porad w zakresie prawa kanonicznego u pracowników Sądu Biskupiego w Sandomierzu.

„Dzień Otwarty” sandomierskiego trybunału kościelnego odbędzie się po raz pierwszy. Jest to inicjatywa związana z uroczystością ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka, patrona diecezji sandomierskiej i miasta Sandomierza.

Pracownicy sądu będą do dyspozycji odwiedzających w udzielaniu porad i wyjaśnianiu prawa kanonicznego.

- Błogosławiony Wincenty Kadłubek był człowiekiem niezwykle światłym i wykształconym, w tym również w zakresie prawa. Posługiwał się w swoich dziełach zasadami prawa rzymskiego i prawa kanonicznego. W związku z obchodami ku jego czci, chcemy zaprosić na dzień otwarty w Sądzie Biskupim w Sandomierzu. Będziemy do dyspozycji odwiedzających, by udzielać porad, odpowiedzi na niejasności i problemy nie tylko w kwestiach stwierdzenia nieważności małżeństwa, ale także w kwestiach prawa kanonicznego dotyczących sakramentów i innych problemów lub niejasności związanych z prawem kanonicznym. Zapraszamy, więc do siedziby Sądu Biskupiego przy ul Mariackiej 8. Będziemy do Państwa dyspozycji - poinformował ks. Michał Grochowina, oficjał Sądu Biskupiego w Sandomierzu.

Ks. Michał Grochowina, oficjał Sądu Biskupiego w Sandomierzu

Przy Sądzie Biskupim znajduje się bezpłatny parking kościelny.

Dzień otwarty w Sądzie Biskupim   Ks. Michał Grochowina, oficjał Sądu Biskupiego w Sandomierzu. Ks. Tomasz Lis /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama