GN 42/2019 Archiwum

W intencji księży i powołań

Stalowa Wola. W parafii Opatrzności Bożej odbyło się całodobowe czuwanie modlitewne w intencji ojczyzny, kapłanów i powołań do służby Bożej.

Poprowadziły je wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa działające przy tej parafii oraz w parafiach św. Floriana i Matki Bożej Królowej Polski.

Modlitwa rozpoczęła się w niedzielę Mszą Św. o 18.00, której przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Kida, natomiast kazanie wygłosił ks. Stanisław Olszówka, diecezjalny duszpasterz Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.

- W homilii kaznodzieja nawiązał do niedzielnej Ewangelii o bogaczu i Łazarzu oraz przypomniał, że świat potrzebuje serca. W naszym działaniu, w życiu ziemskim nigdy nie możemy zamykać się na Boga i na drugiego człowieka - przypomniał ks. Stanisław Gurba.

Następnie wspólnoty modlitewne, Koło Przyjaciół WSD w Sandomierzu, Oaza Rodzin, Róże Różańcowe, Krąg Biblijny, Apostolstwo Dobrej Śmierci i Margaretki, adorowały Najświętszy Sakrament. O 21.00 natomiast odbył się Apel Jasnogórski. Czuwanie zaś zakończyło się wieczorną Eucharystią w poniedziałek, 30 września.

Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu odbyła się w ramach Wielkiej Ogólnopolskiej Nowenny Adoracyjnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama