Nowy numer 43/2020 Archiwum

W intencji księży i powołań

Stalowa Wola. W parafii Opatrzności Bożej odbyło się całodobowe czuwanie modlitewne w intencji ojczyzny, kapłanów i powołań do służby Bożej.

Poprowadziły je wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa działające przy tej parafii oraz w parafiach św. Floriana i Matki Bożej Królowej Polski.

Modlitwa rozpoczęła się w niedzielę Mszą Św. o 18.00, której przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Kida, natomiast kazanie wygłosił ks. Stanisław Olszówka, diecezjalny duszpasterz Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.

- W homilii kaznodzieja nawiązał do niedzielnej Ewangelii o bogaczu i Łazarzu oraz przypomniał, że świat potrzebuje serca. W naszym działaniu, w życiu ziemskim nigdy nie możemy zamykać się na Boga i na drugiego człowieka - przypomniał ks. Stanisław Gurba.

Następnie wspólnoty modlitewne, Koło Przyjaciół WSD w Sandomierzu, Oaza Rodzin, Róże Różańcowe, Krąg Biblijny, Apostolstwo Dobrej Śmierci i Margaretki, adorowały Najświętszy Sakrament. O 21.00 natomiast odbył się Apel Jasnogórski. Czuwanie zaś zakończyło się wieczorną Eucharystią w poniedziałek, 30 września.

Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu odbyła się w ramach Wielkiej Ogólnopolskiej Nowenny Adoracyjnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama