GN 42/2019 Archiwum

Nowa Dęba. Centrum Zdrowia Psychicznego

Placówkę wizytowali specjaliści.

W kontrolnym zespole byli m.in. prof. Marek Wciórka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, współautor Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego oraz Marek Balicki, były minister zdrowia, dziś pełnomocnik ministra zdrowia ds. psychiatrii.

Marek Balicki przypomniał, że w Polsce realizowana jest już druga edycja Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego (lata 2017 - 2022). Pierwsza (2011- 2015), niestety nie powiodła się. 

- W aktualnej edycji program ma dwa cele: wprowadzenie modelu leczenia środowiskowego (przeniesienia leczenia z oddziału szpitalnego do środowiska pacjenta), drugi - to kształtowanie właściwych postaw w stosunku do osób z zaburzeniami psychicznymi, przeciwdziałanie dyskryminacji i stygmatyzacji - podkreślił Marek Balicki.

Ze 150 ośrodków, które zgłosiły się do udziału w programie, wybrano 27, w tym także Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowej Dębie.

- Chcemy organizować wszystkie formy pomocy możliwie blisko człowieka, tak, żeby były jak najbardziej dostępne. Stąd nazwa tego modelu leczenia - model środowiskowy - dodał prof. Marek Wciórka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama