GN 42/2019 Archiwum

Ministerialna wizyta

Stalowa Wola. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceminister Marcin Warchoł gościli w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Ośrodek ten mieści się w pomieszczeniach Wydziału Zamiejscowego KUL.

- Fundusz Sprawiedliwości to bardzo ważne przedsięwzięcie, które realizujemy w ramach Ministerstwa Sprawiedliwości. Jego utworzeniu pomogło zorganizować ponad 60 ośrodków i, docelowo, około 300 filii pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Jest to nowa jakość jeżeli chodzi o udzielanie pomocy prawnej, psychologicznej, a czasami też materialnej osobom pokrzywdzonym - powiedział minister Zbigniew Ziobro.

Wiceminister Marcin Warchoł był jednym z pomysłodawców powołania takiego ośrodka w Stalowej Woli. Ośrodek działa od maja tego roku, dzięki Caritas diecezji sandomierskiej, z którym Ministerstwo Sprawiedliwości podpisało umowę. Oprócz Stalowej Woli punkty takie są też w Tarnobrzegu, Nisku i Padwi Narodowej.

- Wypełniają one wielką lukę w programie pomocy pokrzywdzonym. Ostatnio w Stalowej Woli na przykład pomogliśmy kobiecie, która uciekła przed przemocą domową. Inna znowu wpadła w łapy lichwiarza i też uzyskała wsparcie. W  Nisku zaś potrzebowali tłumacza z j. niemieckiego do ofiary wypadku i także zwrócili się do nas. Takie punkty to siły szybkiego reagowania. Również prokuratura i policja często korzystają z ich pomocy. To także bony żywnościowe dla potrzebujących i turnusy wypoczynkowe dla dzieci, ofiar przemocy domowej i przestępstw - dodał wiceminister Marcin Warchoł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama