GN 42/2019 Archiwum

Wsparli Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Członkowie grupy modlitwy Ojca Pio diecezji sandomierskiej zorganizowali zbiórkę odzieży dla potrzebujących.

Odzież wyślą do kapucyńskiego ośrodka w Krakowie, który zajmuje się pomocą osobom w kryzysie bezdomności. Mieszczą się tam specjalistyczne poradnie, świetlica, łaźnia, punkt do wydawania posiłków, stołówka, garderoba i pralnie.

W 2013 r., będąc w Krakowie na całonocnym czuwaniu, członkowie grup modlitwy Ojca Pio z diecezji sandomierskiej odwiedzili prowadzone przez braci kapucynów Dzieło Pomocy. To, co tam zobaczyli, bardzo ich poruszyło. Postanowili działać. Co roku organizują więc zbiórkę odzieży. Ta jest szósta i włączyło się w nią 12 grup.

 - Zbiórka jest zawsze we wrześniu, bo to dla czcicieli Ojca Pio ważny miesiąc. Święty zmarł 23 września 1968 r. - wyjaśnia Marek Spasiuk, diecezjalny animator grup modlitwy Ojca Pio.

Zbiórka jest prowadzona w klasztorze braci mniejszych kapucynów. Tam też zwożone są dary. Pełny samochód odzieży przybył między innymi z parafii św. Floriana w Stalowej Woli. Odzież zebrała parafialna grupa o. Pio, którą kieruje Maria Pasztaleniec oraz koło „Cariatas”, któremu przewodzi Zofia Kupczyńska.

- Za życia o. Pio bardzo dbał o człowieka; zarówno o jego ducha - mówiono o nim "więzień konfesjonału", jak i ciała. Żył przecież w trudnym okresie wojen i  biedy. Te doświadczenia zrodziły u niego potrzebę pomagania - dodał pan Marek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama