GN 42/2019 Archiwum

Stalowa Wola. Kandydaci na ołtarze

Dwóch kandydatów na ołtarze poznali bliżej mieszkańcy Stalowej Woli.

W sali konferencyjnej Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli prof. dr hab. o. Andrzej Derdziuk z KUL przedstawił swoje dwie książki. "Człowiek na maksa" mówi o Jacku Krawczyku, studencie KUL, kandydacie na ołtarze, społeczniku z Rzeszowszczyzny, a "Pod sufitem nieba" jest poświęcone br. Kalikstowi Kłoczce OFMCap., który budował Kościół świętością życia i talentem stolarskim.

- Postać brata Kalista Kłoczki (1930-2013) zasługuje na to, by ukazać ją innym jako wzór do naśladowania oraz jako orędownika przed Bogiem. Brat Kalikst, służąc Bogu i ludziom, dużo się modlił i okazywał innym dobroć i uprzejmość. Posiadał wybitny talent stolarski i konstruktorski, który pozwalał mu znajdować rozwiązania trudnych problemów technicznych i wykonywać dzieła, które służą chwale Boga i pożytkowi ludzi - uzasadnił o. A. Derdziuk wybór tej właśnie osoby na bohatera swojej książki.

Bohater jego drugiej książki, Jacek Krawczyk, zmarł bardzo młodo, bo mając zaledwie 25 lat.

- To świecki katolik z Palikówki koło Rzeszowa, student teologii KUL, który w obliczu śmiertelnej choroby zachował niewzruszoną postawę zawierzenia Bogu i pozostawił czytelne świadectwo chrześcijańskiego życia, wzbudzając podziw ludzi, którzy go znali. Pozostawił też po sobie przepiękne świadectwo pism, notatek, rozważań Drogi Krzyżowej, modlitw oraz żywe świadectwo ludzi, którzy go spotykali, mówiąc: "To był prawdziwy chrześcijanin, to był święty" - dodał o. Andrzej.

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Wydziału Zamiejscowego KUL w Stalowej Woli w ramach XVI Festiwalu Nauki KUL.


Więcej o dwóch niezwykłych kandydatach na ołtarze w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 6 października br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama