GN 42/2019 Archiwum

Ćwierć miliona dla szpitala

Nowa Dęba. 250 tys. zł otrzymał Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

Pieniądze przywiózł podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł. Zostaną one przeznaczone na zakup nowoczesnego ultrasonografu, który wprawdzie kosztuje 350 tys. złotych, ale brakującą kwotę dołożą szpital i Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

- Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, zasilanego przez wpłaty sprawców przestępstw. My zwracamy te pieniądze poszkodowanym, czyli ofiarom przestępstw, wypadków i wszystkim tym,  którzy najbardziej potrzebują pomocy. Z tego funduszu wspieramy też straż pożarną, szpitale czy ośrodki rehabilitacji - wyjaśnił minister.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama