GN 42/2019 Archiwum

20. urodziny WTZ

Baranów Sandomierski. 20. urodziny świętuje Warsztat Terapii Zajęciowej.

Były więc prezenty, życzenia i mnóstwo gorących słów pod adresem tych, którzy stworzyli tę placówkę i tych, którzy ją dziś prowadzą.

- Na początku działalności Warsztat Terapii Zajęciowej objął swoją rehabilitacją 30 osób niepełnosprawnych. Łączyło się to z wielkimi obawami i niepewnością, czy oferowana pomoc i terapia zostaną przyjęte i zaakceptowane przez same osoby niepełnosprawne, ale też przez ich rodziny i społeczeństwo. Dla wielu uczestników była to pierwsza szansa wyjścia z domu, znalezienia przyjaciół i zaangażowania się w nowe, ciekawe zajęcia. Jednak wbrew naszym obawom, warsztat znalazł zainteresowanie i uznanie w środowisku osób niepełnosprawnych - wspominała Magdalena Durda, kierownik WTZ w Baranowie Sandomierskim.

Dziś warsztat prowadzi rehabilitację 40 osób z gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa. Osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie mogą korzystać z ośmiu różnego rodzaju pracowni, gdzie rozwijają swoje zainteresowania.  Wielu z nich udało się znaleźć pracę, a część  usamodzielniła się, zakładając własne rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama