GN 42/2019 Archiwum

"Skowronki" najlepsze

Zakrzowskie "Skowronki" okazały się najlepszym zespołem śpiewaczym i zdobyły puchar burmistrza Opatowa.

Zespół z tarnobrzeskiego osiedla Zakrzów odniósł sukces na XXI Regionalnym Spotkaniu Artystycznych Zespołów Ochotniczych Straży Pożarnych, który odbył się w Opatowie. Wzięły w nim udział zespoły wokalne, taneczne, ludowe oraz obrzędowe z południowej Polski. Tarnobrzeg reprezentował zespół artystyczny "Skowronki" działający przy OSP Tarnobrzeg os. Zakrzów pod batutą Anety Surowiec.

Zespół tworzy 25 osób – dorośli członkowie OSP oraz dziewczęta z młodzieżowej drużyny pożarniczej. Swoim śpiewem ubogacają uroczystości patriotyczne, państwowe i kościelne na terenie powiatu. Koncertują na piknikach, dożynkach, festiwalach i sanktuariach w całej Polsce. W Opatowie zespół zaprezentował repertuar ludowy oraz wiązankę piosenek strażackich. Konkurencja była bardzo duża, gdyż na przegląd przybyły zespoły z całej południowej Polski. Jury uznało występ "Skowronków" za najlepszy wśród zespołów śpiewaczych. Artyści zdobyli puchar burmistrza Opatowa oraz nominację do występów na festiwalach strażackich organizowanych przez Zarząd Główny ZOSP RP na terenie Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama