Nowy numer 41/2019 Archiwum

Baranów Sandomierski. Ruszył proces scalania gruntów

Jego celem jest poprawa jakości działek, powiększanie ich powierzchni i poprawa struktury gospodarstw rolnych.

W procesie tym mogą brać udział tylko właściciele gruntów i tylko takie osoby mogą zostać wybrane do rady uczestników scalenia. Rada jest organem doradczym, który pomaga geodecie przy opracowaniu projektów scaleniowych, ma też wpływ na określenie zasad oszacowania wartości terenów, zasad, na jakich prowadzona będzie wymiana gruntów, oraz na sposób ich zagospodarowania - wyjaśnił geodeta powiatowy Łukasz Piórek.

W gminie Baranów Sandomierski na scalenie czeka 1340 ha gruntów. Scalenie, które prowadzone jest przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, kosztować będzie 16 mln. zł. Wszystkie koszty poniesie Skarb Państwa.

- Zainteresowanie scaleniami w województwie podkarpackim jest bardzo duże. To wieki projekt, do którego przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Nasze województwo otrzymało na ten cel 333 mln złotych -  dodała wicemarszałek Ewa Draus na spotkaniu z mieszkańcami Woli Baranowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL