Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Książka nie odchodzi do lamusa

Sandomierska Biblioteka Diecezjalna ma jeden z największych księgozbiorów kościelnych w Polsce. Dzięki digitalizacji nawet najstarsze rękopisy tej książnicy stają się dostępne dla wszystkich.

Tysiące książek, które stoją jak wojsko na wysokich regałach, zajmujących kilka pomieszczeń, robi wrażenie. Wstęp tutaj mają tylko upoważnieni pracownicy, którzy doskonale wiedzą, gdzie znaleźć dany wolumin. Przez blisko 200 lat ta kościelna biblioteka nie tylko gromadziła, ale także ratowała wiele bezcennych rękopisów, inkunabułów i starodruków. Dziś dostosowuje się do współczesności, udostępniając czytelnikom, badaczom i naukowcom najcenniejsze pozycje w formie elektronicznej, czyli w zdigitalizowanych plikach. Dzięki temu sięgnięcie po książkę jest dużo łatwiejsze i wygodniejsze.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL