Nowy numer 32/2020 Archiwum

To słowo jest ponadczasowe

Pogłębione spotkanie z Biblią zaproponowała parafia Jana Pawła II mieszkańcom dekanatu Stalowa Wola.

Dlaczego akurat Biblia?

– Odkąd zostałem proboszczem w parafii Jana Pawła II w Stalowej Woli, czyli od kwietnia ubiegłego roku, postanowiłem zwrócić większą uwagę na Pismo Święte, na słowo Boże kierowane do nas przez Jezusa Chrystusa. Okazuje się bowiem, że często znamy je tylko hasłowo. W szczegółach zaczynamy się jednak gubić.

A nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa. Biblia w naszej parafii czytana jest już przez wiele rodzin. Do tej pory przeczytaliśmy wszystkie Ewangelie, a teraz skupiliśmy się na Dziejach Apostolskich – wyjaśnił ks. Marcin Hanus, proboszcz parafii. Wrześniowe spotkanie z Biblią poprowadził ks. Michał Powęska, student piątego roku Nauk Biblijnych na Wydziale Teologii KUL w Lublinie.

– Lectio divina to Boże czytanie. To bardzo stara praktyka modlitewna w Kościele. Mając przed sobą natchniony tekst Pisma Świętego, wierzymy, że pod nim ukrywa się żywy Bóg. Gdy przychodzi do zagłębienia się w ten tekst, ważna jest oczywiście wiedza, jaką z niego czerpiemy, ale najważniejsze jest to, jak ten tekst odnosi się do naszego życia. To słowo spisane przed tysiącami lat ma dziś właśnie zmienić moje życie. To słowo Boga, które jest ponadczasowe! – powiedział ks. Michał. Na wrześniowe spotkanie z Biblią ks. Michał Powęska przygotował fragment Ewangelii według św. Łukasza mówiący o zwiastowaniu.

– Czytanie Pisma Świętego pozwala nam na wzbogacenie siebie, naszej duchowości, nawiązanie lepszej relacji z Panem Bogiem. Możemy to robić, sięgając codziennie do Ewangelii danego dnia. Wystarczy poświęć na to od 10 do 15 minut dziennie. Ci, którzy mają większe pragnienie spotkania ze słowem, mogą udać się także na rekolekcje lectio divina – dodał ks. Michał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama