Pogłębione spotkanie z Biblią zaproponowała parafia Jana Pawła II mieszkańcom dekanatu Stalowa Wola.
Dlaczego akurat Biblia ? - Od samego początku, kiedy zostałem proboszczem w parafii Jana Pawła II w Stalowej Woli, czyli od kwietnia ubiegłego roku, postanowiłem zwrócić większą uwagę na Pismo Święte, na słowo Boże kierowane do nas przez Jezusa Chrystusa. Okazuje się bowiem, że słowo to znamy tylko hasłowo. W szczegółach zaczynamy się jednak gubić. A nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa. Biblia w naszej parafii czytana jest już przez wiele rodzin. Do tej pory przeczytaliśmy cztery Ewangelie. Obecnie zaś skupiliśmy się na Dziejach Apostolskich - wyjaśnił ks. Marcin Hanus.
Wrześniowe spotkanie z Biblią poprowadził ks. Michał Powęska. - Lectio divina to Boże czytanie. To bardzo stara w Kościele praktyka modlitewna. Mając przed sobą natchniony tekst Pisma Świętego, wierzymy, że pod nim ukrywa się żywy Bóg. Wgryzając się w ten tekst, ważna jest oczywiście wiedza, jaką z niego wywodzimy, ale najważniejsze jest to, jak ten tekst odnosi się do naszego życia. To słowo, pisane przed tysiącami lat, ma dziś właśnie zmienić moje życie. To słowo Boga, które jest ponadczasowe! Patronką lectio divina jest Matka Boża, bo Ona jako pierwsza słuchała, przyjmowała i zachowywała słowo w swoim sercu - powiedział ks. Michał.
Na wrześniowe spotkanie z Biblią ks. Powęska przygotował fragment Ewangelii według św. Łukasza, mówiący o zwiastowaniu. Dlaczego czytanie Pisma Świętego jest dla nas ważne? - Pozwala nam na wzbogacenie siebie, naszej duchowości, nawiązanie lepszej relacji z Panem Bogiem. Możemy to robić, sięgając codziennie do Ewangelii danego dnia. Wystarczy poświęć na to od 10 do 15 minut dziennie. Ci, którzy mają większe pragnienie spotkania ze słowem, mogą udać się także na rekolekcje lectio divina. Zawsze możemy jednak wykorzystywać specjalne aplikacje i katolickie strony internetowe, gdzie znajdziemy komentarze, dzięki którym lepiej zrozumiemy przesłanie świętego tekstu - dodał ks. Michał, student V roku nauk biblijnych na Wydziale Teologii KUL.