Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Miesiąc Kultury Religijnej

Miesiąc Kultury Religijnej w stalowowolskim dekanacie rozpocznie się spotkaniem z Biblią w parafii św. Jana Pawła II.

- Dekanalny Miesiąc Kultury Religijnej to pomysł bp Krzysztofa Nitkiewicza, który zaproponował propagowanie wiary i kultury religijnej w szerszym niż dotychczas zakresie. Pomysł ten w stalowowolskim dekanacie przekuliśmy na szereg konkretnych i ciekawych spotkań, koncertów, wystaw - wyjaśnia ks. Krzysztof Kida, dziekan dekanatu Stalowa Wola.

Każda parafia dekanatu ma możliwość szerokiego zaprezentowania się.

- Osobiście polecam koncert moniuszkowski w klasztorze braci mniejszych kapucynów, podczas którego usłyszymy Mszę Des - dur w wykonaniu specjalnie w tym celu utworzonego chóru, złożonego z mieszkańców Stalowej Woli. Zapraszam także na Stalowowolską Szkołę Wiary do bazyliki konkatedralnej, parafii św. Floriana i Opatrzności Bożej. Poprzez wykłady i dyskusje chcemy pogłębiać wiarę, podejmując także kontrowersyjne tematy, takie jak na przykład ateizm i jego wzrastająca popularność. Chcemy zdiagnozować sytuację i podpowiedzieć wiernym, jak się przed takimi pokusami bronić - dodał ks. Krzysztof Kida.

Podczas Miesiąca Kultury Chrześcijańskiej odbędzie również wieczór poezji zmarłego niedawno tragicznie ks. Mariana Balickiego, proboszcza parafii św. Floriana w Stalowej Woli. Ciekawie zapowiada się też wieczorne zwiedzanie klasztornych krypt, wernisaż fotografii pt. „Rajd Katyński 2019”  ( parafia Trójcy Przenajświętszej) czy spotkanie ze sztuką sakralną (Matka Boża Różańcowa), a na zakończenie - z o. Leonem Knabitem  (Opatrzność Boża).

Szczegółowy program Miesiąca Kultury Religijnej można znaleźć na stronie internetowej parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL