Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Zwyżki w szkołach

W szkołach podlegających pod samorząd naukę rozpoczęło dzisiaj 6591 uczniów.

W związku z reformą systemu edukacji wprowadzoną przez rząd, a realizowaną przez samorządy, w czerwcu tego roku przestały istnieć gimnazja, co wymusiło na organach prowadzących dostosowanie sieci placówek do nowych realiów. W Tarnobrzegu wiązało się to z wyprowadzkami i przenosinami kilku szkół. Do dwóch budynków zajmowanych dotychczas przez gimnazja - de facto włączone do szkół podstawowych - wprowadziły się Zespół Szkół Specjalnych oraz Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego, popularny „rolnik”. Szkoła Specjalna przejęła gmach, w którym mieściły się Gimnazjum nr 2 oraz „rolnik”, który z kolei wprowadził się do budynku po Gimnazjum nr 1.

Najważniejsze prace remontowe w szkołach zostały przeprowadzone. Największy zakres dotyczył nowych siedzib ZSS, ZS nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie należało zaadaptować na jej potrzeby skrzydło zajmowane przez Szkołę Specjalną.

Nowy rok szkolny jest wyjątkowy dla szkół ponadpodstawowych, które musiały się zmierzyć z przyjęciem podwójnego rocznika, edukację zakończyli bowiem jednocześnie uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz ósmych klas podstawówek. W tarnobrzeskich szkołach średnich - liceach i technikach - w klasach pierwszych naukę rozpoczęło 1480 osób, czyli o 753 więcej w stosunku do roku poprzedniego, w którym w klasach pierwszych znalazło się 727 uczniów. Ogółem zaś w szkołach średnich będą się uczyć 3383 osoby. W szkołach branżowych zaś 235, w tym 137 rozpoczyna w nich swą edukację.

Po raz pierwszy w ławkach szkolnych zasiadło dzisiaj 376 pierwszoklasistów szkół podstawowych (o 33 więcej w porównaniu do roku ubiegłego), w których w sumie edukację będzie pobierać 2973 uczniów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama