Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. 8 września święto w sanktuarium

W uroczystość Narodzenia NMP w parafii ojców dominikanów odbędzie się doroczne święto parafialne.

W tym roku ojcowie dominikanie posługujący w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragną zachęcić wiernych do aktywniejszego zaangażowania się jego przygotowanie oraz czuwanie nad jego przebiegiem.

- Zachęcamy do zaangażowanie się już, by zdążyć ze wszystkimi przygotowaniami, ale również pokazać w jego wymiar chrześcijański, ale również ten ludzki, czyli np. gościnność. Niemniej nie tylko o samo przygotowanie i zaangażowanie w uroczystość nam chodzi, lecz bardziej upatrujemy w niej impulsu do powstania trwałych inicjatyw - podkreśla o. Karol Wielgosz OP, przeor tarnobrzeskiego klasztoru ojców dominikanów i jednocześnie proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP.

- Łatwo się zmobilizować na chwilę, a zdecydowanie trudniej zaangażować w coś na znacznie dłużej. Chcemy, by to święto dało początek rzeczom, które możemy wykonywać razem, poszukiwania przestrzeni, które możemy zmienić, udoskonalić zarówno na płaszczyźnie społecznej, jak i religijnej. Bardzo prosimy wszystkich darzących nas sympatią, zaufaniem, odnajdujących w naszym kościele spokój i ducha modlitwy, żeby zechcieli razem z nami świętować, a może zechcą podzielić się swoimi pomysłami lub podjąć się nowych wyzwań. Bardzo do tego zachęcamy i liczymy na aktywność parafian i tarnobrzeżan - dodaje o. Karol Wielgosz.

Podczas święta, w ramach którego dobędzie się również festyn, zaprezentują się wszystkie grupy, działające przy dominikańskiej parafii,  tak, by każda osoba poszukująca swojego miejsca, wspólnoty, w której chciałaby działać, mogła je odnaleźć. Ojcowie liczą, że pojawią się również nowe propozycje. Te zaś można zgłaszać do o. Wojciecha Kroka OP, koordynatora całego wydarzenia.

W ramach przygotowań do tegorocznego odpustu 6 i 7 września odbędą się rekolekcje dla kobiet, w ramach których konferencje po wieczornych Mszach św. wygłosi o. Mateusz Kosior OP z tarnobrzeskiego klasztoru.

Odpust parafialny jest również przypomnieniem historycznej uroczystości - pierwszej koronacji obrazu Matki Bożej Dzikowskiej, która odbyła się 8 września 1904 roku, za zezwoleniem papieża Piusa X.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama