Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Film o Eugeniuszu Kwiatkowskim

Stalowowolska premiera filmu "Eugeniusz Kwiatkowski - Mąż Stanu" odbędzie się w 3 września w kinie Wrzos.

Film powstał na podstawie fragmentów wywiadu radiowego z  Eugeniuszem Kwiatkowskim, przeprowadzonym pod koniec jego życia.

- W roku 2017 udało się też nakręcić wywiad z jego córką, dziś już nieżyjącą Ewą Obrąpalską, która opowiada o najtrudniejszych chwilach w życiu ojca - odsunięciu od życia publicznego przez Piłsudskiego w roku 1930, śmierci syna, powrocie do Polski po 1945 roku. O dziadku, pogodnym starszym panu, który w nieinwazyjny sposób wprowadzał ją w komplikacje współczesnego świata, opowiada zaś wnuczka - Julita Maciejewicz-Ryś - powiedziała Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Profesor Andrzej Romanowski, autor biografii Kwiatkowskiego, od ósmego roku życia codzienny gość w krakowskim domu Kwiatkowskich, relacjonuje z kolei trudny okres powojenny. Narrację zamyka prof. Marek Drozdowski, który poznał Kwiatkowskiego jako młody naukowiec i który poświęcił życie na publikację spuścizny naukowej i publicystycznej przedwojennego ministra finansów oraz dokumentowanie jego dorobku.

Projekcję filmu organizują: Muzeum Regionalne i Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL