Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Warsztaty w Toruniu

Sześcioosobowa grupa młodzieży z parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli szkoliła się w Toruniu.

Młodzi ludzie, dziennikarze amatorzy prowadzący parafialną telewizję internetową Providentia, szkolili się na warsztatach wakacyjnych „Nowe widnokręgi - dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

- W czasie zajęć teoretycznych i praktycznych młodzież poznawała zasady pracy reportera, operatora kamery, uczestniczyła w wykładach i pogadankach z zakresu kulturoznawstwa, filozofii, pedagogiki. Młodzi ludzie zobaczyli studio nagraniowe Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz zapoznali się z zasadami tworzenia programów radiowych i telewizyjnych - powiedział ks. Stanisław Gurba.

- Nie wszyscy, którzy są zaangażowani w prowadzenie naszej telewizji internetowej mogli pojechać do Torunia. Jestem przekonany, że dla tych kilku osób, które wzięły udział w warsztatach był to owocny czas, a zdobytą wiedzą podzielą się z kolegami i koleżankami. W przyszłości natomiast może uda się zorganizować podobne warsztaty w Stalowej Woli, które poprowadzi ekipa z Torunia - dodał ks. Krzysztof Kida, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.

Uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobycie umiejętności z podstaw przekazu radiowo-telewizyjnego oraz wiedzę z zakresu współczesnej polityki i kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL