Nowy numer 49/2020 Archiwum

Warsztaty w Toruniu

Sześcioosobowa grupa młodzieży z parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli szkoliła się w Toruniu.

Młodzi ludzie, dziennikarze amatorzy prowadzący parafialną telewizję internetową Providentia, szkolili się na warsztatach wakacyjnych „Nowe widnokręgi - dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

- W czasie zajęć teoretycznych i praktycznych młodzież poznawała zasady pracy reportera, operatora kamery, uczestniczyła w wykładach i pogadankach z zakresu kulturoznawstwa, filozofii, pedagogiki. Młodzi ludzie zobaczyli studio nagraniowe Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz zapoznali się z zasadami tworzenia programów radiowych i telewizyjnych - powiedział ks. Stanisław Gurba.

- Nie wszyscy, którzy są zaangażowani w prowadzenie naszej telewizji internetowej mogli pojechać do Torunia. Jestem przekonany, że dla tych kilku osób, które wzięły udział w warsztatach był to owocny czas, a zdobytą wiedzą podzielą się z kolegami i koleżankami. W przyszłości natomiast może uda się zorganizować podobne warsztaty w Stalowej Woli, które poprowadzi ekipa z Torunia - dodał ks. Krzysztof Kida, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.

Uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobycie umiejętności z podstaw przekazu radiowo-telewizyjnego oraz wiedzę z zakresu współczesnej polityki i kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama